Digitální průvodce

TOPlist

HistoriePro sponzoryFórumZajímavostiKe staženíKontakt
Je dobré koupat dítě každý den?  (Katerina) 5.11.2008 12:55:10
 
Nejnovější trendy radí nekoupat miminko každý den, vede to k nadměrnému vysušování pokožky a navíc to není nutné. Stačí otřít žínkou. Na druhou stranu si dítě na večerní koupání může zvyknout jako na rituál před usínáním, příjemně se unavit a naladit na spaní. Jaká je Vaše zkušenost?

patynkaaa 13.5.2010 21:54:35
Mám 9tiletého syna, kterého jsem koupala každý den. Velmi se mu ve vodě líbilo. Pak jsem nakojila a hned usnul. Koupala jsem vždy v 18.30 h a většinou kolem 19 h usínal. Vůbec neznám to, že by byl vzhůru třeba ještě ve 21 hodin nebo ještě později, jak říkavají jiné maminky, že jim miminko nechce spát. Myslím, že pravidelný režim je super. Nyní jsem v 8. měsíci a budu své druhé dítě též koupat každý den, protože s tím mám skvělé zkušenosti.
misulka1 7.5.2010 11:42:16
Já koupu též každý den.Mám roční mimčo,když byla maličká neuvědomila si že je koupání důležité a nezpozorovala jsem v danou hodinu,že jí to chybí,nyní asi od 8měsíců,jsme jí pravidelně koupala mezi 6-7 hodinou,nyní je na to tolik zvyklá že už v dannou hodinu je protivná a nervozní,jakmile se vykoupe,je jiná,spokojená,nabaští se chvíli si hraje,je spokojená a pak jde spinkat.Jen usínání nám dělá občas problémy.chodíme o něco déle spát.Jinak mažu občas,nemáme problém s pokožkou,Vždy při koupání používám dětský sprchový gel s aloe vera,na tělíčko i vlásky,Alenka se nechce mazat,je to ,,boj o život,,Takže jak kdy..
Radim 24.11.2008 12:56:24
My koupeme syna každý den, přičemž jen každý 2.-3. den ho mydlíme. A po koupání ho vždycky natřeme dětským tělovým mlékem. A malému se to líbí. Vodu má moc rád, stříká ji všude kolem, takže se to pro něj stalo už rituálem. Dokonce vždycky v 8 večer, když ještě není ve vodě, začíná být dost protivný Co se týče vysušování pokožky, ničeho jsme si nevšimli Osobně doporučuji
Frantisek 14.5.2008 12:56:24
My take koupeme kazdy den. U prvni dcery se nam to osvedcilo jako zavedeny ritual, takze jsme ho zavedli i u druhe. Je pravda, ze si na to take zvykla, takze bez koupani je cela nervozni, ze neco neni v poradku:-) jelikoz ji take mazeme po kazdem koupani bud kremem nebo olejickem, k zadnemu vysusovani nedochazi.