Digitální průvodce

TOPlist

HistoriePro sponzoryFórumZajímavostiKe staženíKontakt
Hledám parťáka pro svého manžela na rodičovské dovolené   (1.2.2012)

Hledám parťáka pro svého manžela

Paní Kamila nám napsala:
„ ……můj manžel je momentálně na MD s naším mladším synem. Je to cizinec mluvící AJ a ŠJ. Sháním pro něho touto formou nějakého parťáka z Liberce a okolí.“

Protože jsme se zatím nesetkali s cizincem u nás na rodičovské dovolené, poprosili jsme paní Kamilu o jejich zkušenosti a postřehy. Tady jsou:

…. je to celkem zajímavá zkušenost i pro naší rodinu. Žili jsme 4 roky ve Španělsku, kde se nám narodili naši dva synové. Bohužel, manžel přišel o práci a jediná varianta byla, že já se vrátím do práce a on bude s mladším synem doma.
Má to spousty výhod, děti vnímají daleko více španělštinu kterou manžel využívá ke komunikaci s nimi. Česky téměř neumí a anglicky sice mluví v ČR dost lidí, ale pokud ji mají využít, nastanou bariéry.
Manžel nerozuměl nikdy tomu, že děti mají rády své rituály a že pokud je každý den dávám spát po obědě, který musí být do 11:30 h, pak je jakákoliv změna rozhodí a jsou nervózní. Ted naučil syna, ať se každý den ve 12 h svlékne a sám si usne ve své posteli. On pak, ví že má trochu volna a nebo že se musejí udělat věci, jako žehlení a domácí úklid. Přišel si na to sám, nic jsem mu nevnucovala.
Nejdříve jsem si myslela, hlavně ať se postará o kluky a já budu v pohodě. Zbytek udělám po večerech. Jsem mile překvapena, již půl roku jsem nežehlila ani nemyla nádobí. Myslím, že by si to měl vyzkoušet každý muž. Můj manžel si to užívá a mladší syn je na něm více citově závislý, ví že s taťkou se tolik věcí nehrotí a vyrůstá jako správný chlap. Starší syn zase ví, že tatínek ho vyzvedne ze školky a pak musí šlapat 4 km až domů (ve 4,5 letech). S mamkou by jel autem, nebo tramvají.

Děti jsou malé jen jednou a do 5 let jsou nejkouzelnější. Jsme rádi že jsme tomu přispěli oba dva.Na dětské hřišti bude sice manžel trochu výjimkou ale o to víc ho to možná bude bavit.

Nemá ani hendikep, že nepracuje, to prý bude celý život, ale tohle může prožít jen jednou a děti na to budou také vzpomínat. Naučí je španělsky a anglicky a to budou mít do života dobrý základ. Jiní za to tvrdě platí.

Přeji krásný den otcům na MD a hodně štěstí nejen ve výchově dětí Kamila

Zde je kontakt pro případné parťáky: kamilarecalde@email.cz